Aleve Dayanıklı Konveyör Bant
Written by ersozpnl

Aleve Dayanıklı Konveyör Bantlar

Aleve Dayanıklı Bantlar

Madencilik endüstrisinde kullanılan bantlar, Chloroprene esaslı kauçuktan üretilir. Yanmaya karşı direnç gösterme özelliğine sahiptirler.

Çalışma sıcaklığı 100 Derece’ye kadar çıkabilir. Genelde yeraltı madenciliğinde kullanılmaktadır. Çalışma ortamının yanıcılığı ve gerekli emniyet seviyesi nedeniyle çok dikkatli seçilmelidir. Uygulamaya özel doğru ürünün kullanılması kritik önem taşır.

Kullanım Alanları:


• Termik Santraller
• Kömür Madenleri

Kaplama özellikleri:


• Chloroprene esaslı sentetik kauçuktun imal edilmektedir.
• Çalışma sıcaklığı maksimum 100 °C dir.
• Yanmaya dayanıklıdır.
• Yer altı maden ocaklarında ve termik santrallerde kullanılır.

Isıya Dayanıklı Konveyör Bant

Bantlar kaplama özelliklerine göre farklı dayanıklılığa sahip olurlar. Özellikle yüksek ısının kullanıldığı alanlarda örneğin maden ocakları, kömür çıkarılan alanlar vb. gibi yerlerde yüksek ısıya dayanıklı bant, demir çelik fabrikaları gibi yerlerde aleve dayanıklı konveyör bant, enerji santrelleri şeker fabrikaları, limanlar, karayolları gibi çalışma alanlarında aşınmaya dayanıklı, cam fabrikalarında ve gübre fabrikalarında yağa dayanıklı bant türleri kullanılması büyük önem arzetmektedir. Kullanım alanına gör doğru bant seçimi önemlidir. Bu banlar sayesinde kömür, bor, gümüş, taş, cam elyafı, deterjan, gübre, çamur, kil, demir cevheri atığı, kum, çakıl, pişirilmiş toprak, şeker pancarıkuvars, çimento gibi malzemeler taşınabilmektedir.

Gaz, gübre, veya diğer yanıcı maddelerin bulunduğu ortamda bu bantlar statik elektrik yükleri oluşturmayacak niteliktedir. Ürün darbelere dayanıklı olup az nem çekme özelliğine sahip olmalıdır. Bu bantların üretim amacı da tamamen zort şartlarda kolaylık sağlaması, iş yükünü hafifletmesi ve taşıma kolaylığı sağlaması üzerinedir. Kullanım esnasında emniyet gerektirdiği için kullanım alanına göre dikkatli seçilmelidir.

ALEVE DAYANIKLI KONVEYÖR BANT

Aleve dayanıklı konveyör bant chloroprene esaslı kauçuk malzemeden üretilmektedir. Yüksek sıcaklığın olduğu basık alanlarda kullanılması için en fazla 100 derece çalışma sıcaklığına kadar kullanılabilir. Bu bantların aşınmaya ve yanmaya karşı bir dayanıklılığı olduğu için özellikle demir çelik sanayide, kimya ve gübre tesislerinde, kağıt ve kağıt hamuru fabrikalarında, geri dönüşüm fabrikalarında ve termik santrallerde yaygın olarak tercih edilen bir üründür. Elektrostatik geçirgenliği bulunur. Bu ürünlerin kendine has birleştirilme teknikleri vardır. Bu tekniklerle ilgili bilgiyi en doğru şekilde ürünü temin ettiğiniz firmadan alabilirsiniz.

YÜKSEK ISIYA DAYANIKLI BANT

Ürün maksimum 200°C’ye kadar sıcak malzeme taşınmasında kullanılabilir. Ayrıca asite, suya, oksijene ve ozona dayanıklıdır. Tuğla fabrikaları, demir çelik fabrikaları, kireç fabrikaları, gübre fabrikalarında, dökümhaneler, çimento fabrikalarında ve kireç ocaklarında yüksek ısıya dayanıklı bant tercih edilir. Fiyatlandırma açısından ürünün özellikleri baz alınarak tüm firmalar alıcıya kullanım alanlarına göre farklı fiyatlar sunmaktadır. Ayrıca firmalardan kullanım tekniklerini ayrıntılı bir şekilde öğrenmek mümkündür.

KONVEYÖR BANT FİRMALARI

Firmalar fiyat açısından bilgi verdiği gibi ürün alındıktan sonrada teknik açıdan destek vermektedir. Firmaların bakım, onarım hizmetleri de bulunmaktadır. Başvuruları firmalara ilettiğiniz takdirde gerekli açıklamalarda bulunup size özel bir fiyat teklifinde bulunacaktırlar. Farklı firmalardan birkaç teklif aldıktan sonra size en uygun konveyör bandı kullanım alanına göre tercih edebilirsiniz. Firmalar kullanım, ürün özellikleri ve bakım, onarım aşamasında yardımcı olmaktadır.

Testere Dişli Pancurlu Bantlar
Written by ersozpnl

Testere Dişli ve Pancurlu Bantlar

Testere Dişli Konveyör Sistem

Firma uzun yıllar kazandığı deneyimler eşliğinde doğru hizmet sunmak amacındadır. Doğru ve kaliteli hizmet mutlu müşteri profilini oluşturacaktır. Sunulan tüm hizmetler ihtiyaç ve istekler doğrultusunda şekillenmektedir. Memnuniyet içerisinde bulunan müşteri bundan sonra oluşacak taleplerinde de aynı firma tercihi yapmaktadır. Firma testere dişli ve pancurlu konveyör bantları alanında kusursuz hizmet vermektedir. Verimin en iyi alınabileceği üretimler sağlanmaktadır. Tüm firma üretimi olan

testere dişli ve pancurlu bantları firma garantisi altında sunulmaktadır.

Uzman kadrosu ile hataya yer vermeyen bir çalışma uygulanmaktadır. Geniş servis ağı ile ürün teslimi, montajı ve bakımı hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bu durum zaman kaybını önler niteliktedir. Sunulan kolay ulaşılabilir yedek parça hizmeti ile testere dişli bant ara vermeden çalışmaya devam edecektir. Geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile sektörün tek adresi konumuna gelmiştir. Bu konum doğru hizmet ile daima korunmakta ve geliştirilmektedir. Tüm işlemlerde müşteri ile karşılıklı etkili iletişim halinde olunmaktadır.

Üretimi yapılan testere dişli ve pancurlu konveyör bantları tüm yenilikler takip edilerek gerçekleşmektedir. Teknoloji ışığında yürüyen sistem mükemmel bir yapıya sahiptir. Firma web sitesi üzerinden tüm ürünler hakkında bilgi paylaşımı yapmaktadır. Müşteri memnuniyeti sağlanması adına tüm hizmetler ince bir şekilde düşünülmüştür. Satın alınan ürünün teslimatı ilk fırsatta gerçekleşmektedir. İş alanlarınızda testere dişli ve pancurlu bantları hızlı bir ivme kazanılmasını sağlamaktadır.

Bant çeşitleri, fabrikalar, maden ocakları gibi iş sahalarında kullanılmaktadır. Aleve dayanıklı bantlar, testere dişli bant, aşınmaya dayanıklı bant ve bandobarlı bant ürünlere örnektir. Tüm ürün çeşitleri ile sizlerden gelen istekleri karşılamak adına beklenmektedir.

Hizmet İşleyişi Hakkında

Firma gelen talep ve isteklere karşı bir süreç planlaması oluşturmuştur. Birinci aşamada müşteri ihtiyacı olan konveyör bant belirlenmektedir. Sonrasında seçilen ürünün en iyi fayda sağlayacak şekilde düzenlenmesi yapılır. Bu aşamadan sonra ürün ustalık ile ortaya çıkarılmaktadır. Son aşamada iş sahasına gereken kurulum ve montaj sağlanır. Hizmetin kontrolü ile işlem son bulur. Bu sayede müşteri adına süreçler en iyi şekilde yürütülmüş olmaktadır.

Testere Dişli Sistem

Yüzeyinde üçgen dişler bulunduran sistem testere dişli ve pancurlu konveyör bantları olarak yer almaktadır. Yüzeyi düz olan konveyör bantlar ve testere dişli bant bu alanda birbirinden ayrılmaktadır. Yüzey üzerinde yer alan dişler kopmayacak bir yapıdadır. Artan sürtünme kuvveti ile testere dişli ve pancurlu bantları tutan bir özelliğe bürünür. Bu sayede taşınan malzeme güvenle yerine ulaşır.

Testere Dişli ve Pancurlu Bantlar düz satıhlı bantlardan farklı olarak, bantın taşıyıcı yüzeyi küçük üçgen prizması şeklinde dişlerden oluşur. Bu dişler üretim safhasında üst kapaklamayla birlikte vulkanize oldukları için kopma riski yoktur. Sürtünme kuvvetini arttırarak banta tutucu bir özellik kazandıran bu tırtıllı yapı sayesinde 20-36 açılarında 3 M/S hıza kadar malzeme nakline olanak sağlar.

Düz yüzeyli bantlardan farklı olarak, bantın taşıyıcı yüzeyi küçük üçgen prizması şeklinde dişlerden oluşur. Bu dişler üretim safhasında üst kapaklamayla birlikte vulkanize oldukları için kopma riski yoktur. Bu bantlar bazı eğimli konveyörlerde özellikle paket tipi malzemelerin taşınmasında kaymayı önlemek için kullanılmaktadır.

Sürtünme kuvvetini arttırarak banta tutucu bir özellik kazandıran bu tırtıllı yapı sayesinde 20-36 açılarında 3 M/S hıza kadar malzeme nakline olanak sağlar.

whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)