Elevator Kayışlar
Written by ersozpnl

Konveyör Elevator Kayışları

Elevator Kayışlar

Özel bir teknik ile üretilen üzerine elevatör kovaları bağlanan düz kayışlara elevatör kayışları denir. Bu kayışlar konveyör bantlara göre daha değişik bir sistemle üretilir. Konveyör bantlardan farklı olarak üretilmektedir. Esas taşıyıcı kısım olan karkas malzemesi önem taşımaktadır.

Konveyör bantlarda olduğu gibi bu kayışların üzerinde kauçuk kaplaması yoktur bu yüzden kullanılan karkas malzemesi çok özeldir.

Elevatör kayışlarının üzerine kova bağlamak için açılan delikler kayıştaki mukavemeti azaltacağından yapılan kayışlar kayışın uzunluğuna göre mukavemeti hesaplanarak imal edilir.

Taşınacak yükün miktarına göre uygun mukavemetteki malzeme seçilmelidir.

Konveyör Kayışlar Ve Elevator Kayışlar

Konveyör, bir malzemenin bir uçtan diğer uca taşınmasını sağlayan mekanizmadır. Konveyörlerin hareket edebilmesi için insan gücü, motor gücü ve yerçekimi kuvveti etki göstermektedir. Neredeyse her sektörde kullanılmakta olan konveyörler her sektörde kendine özgün olarak kullanılmaktadır. İnsan gücü kullanımını en aza indirmekte olan konveyör, birçok gruba ayrılmaktadır. Konveyörlerin ana şaseleri alüminyumdan oluşurken gövdeleri çelikten oluşmaktadır. Konveyörlerde konveyör bant düz kayış ve elevator kayış olmak üzere farklı kayış çeşitleri kullanılmaktadır. Konveyör bant düz kayışlar yardımı ile malzemeler yatay yönlü olarak taşınabilir. Elevatör kayışlar yardımı ile ise malzemeler dikine olarak kovalar ile taşınır. Konveyörlerdeki taşıma sistemi konveyör kayışları ile sağlanmaktadır.

Konveyör Elevator Bantlar Nedir?

Özel bir teknik ile üretilen Konveyör kayışlar endüstrinin birçok alanında kullanılmaktadır. Konveyör bantlara göre bu kayışlar daha farklı bir sistemle üretilmektedir. Konveyör bant düz kayışlarda asıl taşıyıcı üst kısımdır. Ancak konveyör elevator kayışların da karkas kısmı taşıyıcı kısımdır. Konveyör elevator kayışları malzemelerin dikini taşınmasını sağlamaktadır. Konveyör elevator kayışlarına bağlanan kovalar yardımıyla taşınacak malzeme merkeze iletilmektedir. Konveyör bantlarda olduğu gibi bu kayışların üzerinde kauçuk malzeme bulunmamaktadır. Bu sebeple taşıyabileceği malzeme kapasitesi karkas yani orta hattın mukavemetine bağlıdır.

Konveyör Bantların Avantajları Nelerdir?

 

Düşük enerji ile büyük miktardaki malzemeler merkeze taşımaktadır.

Sınırlı insan gücü kullanılmaktadır.

İletilecek olan malzemenin iletim esnasında korunmaktadır.

İletecek olan malzeme çevresel etkenlerden en az miktarda zarar görmektedir.

Malzeme iletirken çelik halatlar kullanılmaktadır. Kullanılan çelik halatlar sayesinde malzemenin uzun mesafelere iletmesi sağlanmaktadır.

Konveyör kayışlar sayesinde malzemeler dikine ve yatay yönlü olarak eğimli alanlarda sıkıntısız bir şekilde taşınabilmektedir.

Konveyör Bantların Dezavantajları Nelerdir?

Malzemenin taşınması esnasında yüksek miktarda toz oluşturmaktadır.

Dikine taşınan malzemelerde sınırlı iletim söz konusudur.

Bantlarda yüksek oranda aşınma gözlenmektedir.

Konveyör bantlarda kısmı yüklerin taşınması halinde kötü verim elde edilmektedir.

Konveyör Bantın Yapısı Ve Özellikleri Nelerdir?

Konveyörler iki tambur arasına yerleştirilmiş hareketli ve gergin bir banttan oluşmaktadır. Konveyörlerin yapısında bulunan bazı malzemeler vardır.

Gerdirme tertibatı

Saptırma tamburu

Yükleme teknesi

Boşaltma teknesi

Temizleme düzeni

Döküntülerin toplandığı çukur

Konveyör Bant sistemleri

Çelik şasi

Tahrik tamburu

Kuyruk tamburu

Konveyörlerin yapısında bulunan bu malzemeler sayesinde taşıma işlemleri gerçekleşmektedir.

Konveyörde Neler Taşınabilir?

Endüstride birçok alanda kullanılmakta olan konveyörlerde birçok endüstriyel malzeme taşınmaktadır. Konveyörlerde parça ve yığma olmak üzere 2 çeşit malzeme taşınmaktadır. Parça malzemeler tek tek sayılması mümkün olan ürünlerdir. Yığma malzemeler küçük parçalardan oluşup sayılması mümkün olmayan ürünlerdir.

Bandobar Bant
Written by ersozpnl

Bandobarlı Bantlar

Bandobarlı Bantlar taşınan malzemelerin dışarıya taşmaması ve hareket halinde iken dökülmemesi için tasarlanmıştır.

Kıvrımlı elastik yapısı sayesinde tambur dönüşlerini kolayca alır. Yüksek tırmanma açılarında ise hareket yönüne dik yerleştirilen paletler sayesinde mükemmel taşıma hacmi sağlar.

Kullanım Alanı:
Bantların kenarlarındaki malzemenin dökülmemesi ve taşınacak malzemelerin kaybını engelllemek amacıyla kullanılır.

Konveyör Bant Ve Bandobar

Firma her zaman en iyi hizmet odak noktasında çalışmalarını yürütmektedir. En iyi hizmetin en kaliteli ekipler ve cihazlar ile sağlandığını belirtir. Yapılan işlem sonucu müşteri memnuniyeti kazanımı ise önemli bir noktadır. Sağlanan memnuniyet sayesinde sektörde var olunmaktadır. Ersiz Konveyör olarak da tüm müşterilerin kullanımına uygun ürünler sergilenmektedir. Uzun yıllar sektör içerisinde yer almak firma adına büyük bir tecrübe kazanımı sağlamıştır. Tecrübesini en ileri teknolojiler ile birleştiren firma eşsiz ürünler ortaya çıkarmaktadır.

Sektörde uzun yıllar yer almak firma adına önemli kazanımlar sağlamıştır. Sektöre bağlı tüm yenilik ve güncellemeler hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Konveyör bant çeşitleri web sitesi üzerinden sunulmaktadır. Firma bandobarlı bantlar üretimlerini büyük bir titizlik ile gerçekleştirmektedir. İnşaat alanında kullanımı sağlanabilecek bandobarlı konveyör bantlar ile malzemeler güvenle taşınmaktadır. Uzman üretim kadrosu ile garantili üretimler sağlanmaktadır. Üretimler firma adı ile markalaşmıştır.

Firma tarafından önemsenen bir diğer konu ise zamanında teslimat olarak yer almaktadır. Bu konu gereken önceliği almaktadır. Yapılan üretimlerin tamamı kalite esaslı olduğu için bantlar uzun ömürlü kullanıma uygundur. Sektörde faaliyet konusu açısından tanınan ve tercih edilen adres haline gelmiştir. Öncü firma olarak hizmet veren Ersöz Konveyör sektörde sahip olduğu konuma koruma yönlü çalışmalarını sürdürmektedir. Konveyör Sistemleri, satış, aşınmaya dayanıklı ve bandobarlı konveyör bantlar firma ürün yelpazesidir.

İşleyiş Ve Ürün Hizmetleri

Firma sahip olduğu çeşitlilik ve geniş hizmet ağı ile birçok bölgeye hizmet götürmektedir. Durmaksızın devam eden çalışmalar sayesinde hiçbir iş kolu zaman kaybı yaşamamaktadır. Fabrikalar ve maden ocakları yararlanan iş alanlarının başında gelmektedir. İlk olarak işinize uygun konveyör bant planlanır. Verimi en yüksek olacak şekilde dizaynı gerçekleşir. Usta ellerde bant üretimleri gerçeklemektedir. Son olarak teslimat ve montaj ile kullanıma hazır hale getirilir. Sizlerde bandobarlı bantlar hakkında bilgi almak için iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

 1. Alev Ve Isıya Dayanıklı Konveyör Bant Sistemi
 2. Konveyör Elavatör Kayış Sistemleri
 3. Lades Paletli Bant Sistemleri
 4. Bandobarlı Bant Sistemleri
 5. Testere Dişli Bant Sistemleri
 6. Aşınmaya Dayanıklı Bantlar

Bandobarlı Sistem

Firma üretimi bandobarlı konveyör bantlar sayesinde üzerinde bulunan malzeme dışarı taşması engellenir. Üretim aşamasında dökülmeye karşı olarak tasarlanmıştır. Kıvrımlı yapıya sahip olan bandobarlı bantlar dönüş esnasında sorunla karşılaşmaz. Yüksek ve tırmanma aşamalarında ise kusursuz taşıma hizmeti sunmaktadır. Kilit nokta olarak; kullanılan ve üzerinde taşınan malzeme kaybı yaşanmasını önlemektedir.

Çavuş Bant
Written by ersozpnl

Çavuş ve Lades Paletli Bantlar

Çavuş ve Lades Paletli Bantlar

İsmini çavuş armasından alan bantların patlerinde yine bantın üst kaplamasıyla birlikte vulkanizeolup, sonradan yapıştırma paletlerine göre çok daha uzun ömürlüdür.

İşletme mantığı olarak testere dişli bantlarla aynı görevi üstlenirken yapısı gereği aynı hızlarda daha büyük açılarda (35-45), naklettiği malzemeyi kaydırmadan tırmanabilmektedir.

35° – 45° arası tırmanma açılarında, taşınan malzemenin geri kaymaması için çavuş paletli bantlar kullanılır. Türkiye’nin geniş kalıp portföyü vardır. Ürününüze uygun deseni seçebilirsiniz.

Lades bantlar ve çavuş bantların mukavemetleri yüksek olmalı çünkü açılı çalışan bantların taşıdıkları yük yerçekiminin etkisiyle bantı daha çok zorlamaktadır.

Kullanım Alanı:

Eğimi yüksek yerlerde, beton santrallerinde, kömür ocaklarında, taş ve kum ocaklarında ıslak malzemelerin taşınması amacı ile kullanılır. Taşınan malzemenin geri kaymaması için çavuş paletli bantlar kullanılır.

Konveyör Ve Çavuş Palet

Firma uzun yıllar boyu en iyi hizmeti sunmaktadır. En kaliteli hizmetin en doğru şekilde verilmesini düşünen bir firmadır. Sağlanacak müşteri memnuniyeti tüm kıstasların önünde yer almaktadır. Firma çavuş ve lades paletli bantlar üzerinde yaptığı üretimi müşterilerine sergilemektedir. Müşteri ve firma arasında sıkı bir iletişim kurma hedefi oluşturulmuştur. Müşteri isteklerine uygun ürünler üretilip montajı gerçekleşmektedir. Tüm üretimler sorunsuz çalışmakta ve kusursuz hizmeti sunmaktadır. Firma üretimi olan çavuş paletli bantlar kullanımına göre görevi farklıdır.

Tüm çeşitlerde yakalanan yenilik çavuş ve lades paletli bantlar üzerinde de uygulanmaktadır. Teknoloji anlık olarak takip edilmekte ve uyarlanmaktadır. Konveyör bant ürün genişliği hakkında web sitesi üzerinden fikir alınabilmektedir. Bantlar kullanılacak ve uygulanacak işe göre tercih edilmelidir. Firma tarafından önem verilen diğer nokta ise zamanında teslimat olmaktadır. İş kolları uyguladığı çalışmalara göre zamanla yarış içinde olabilir. Müşteri memnuniyeti açısından bu noktada da dikkat edilmektedir.

En kaliteli üretimlerden geçen lades bantlar uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmektedir. Deforme olma süreleri çok uzundur. Sektörde konveyör bantlar ve çavuş paletli bantlar hakkında söz sahibi olan bir firma haline gelmiştir. Sunduğu hizmet anlayışı bu konu en önemli etkiye sahiptir. Sahip olunan konum her geçen gün daha iyi bir şekilde korunmaktadır. Yaşanan bu durum karşısında firma mutluluk duymaktadır. Fabrikalar, maden ve taş ocakları çavuş ve lades paletli bantlar için kullanım alanını oluşturmaktadır.

Firma müşteri taleplerine göre ilk aşama olarak amaca uygun lades bantlar belirlemektedir. Bunu takip olarak en iyi şekilde çalışabilecek dizayn işlemi gerçekleştirilir. Uzman ekipler tarafından kusursuz imalatı yapılır. Son aşama olarak uygulanacak alan üzerine kurulum ve çalışma testi gerçekleştirilir.

Hizmet Çeşitliliği

 

 1. Ateş Ve Aleve Karşı Dayanıklı Konveyör Bantlar
 2. Elevatör Kayışlı Bantlar
 3. Bandobarlı Konveyör Bant
 4. Noktalı Konveyör Bant Sistemi
 5. Aşınmaya Karşı Dayanıklı Konveyör Bantlar
 6. Testere Dişli Konveyör Bantlar
 7. Konveyör Bant Ruloları
 8. Konveyör Bant Şasesi
 9. Yağa Karşı Dayanıklı Konveyör Bant

Çavuş Ve Lades Bant Sistemi

Üretimi yapılan çavuş paletli bantlar ismini çavuş simgesinden almıştır. Uzun ömürlü bir konveyör bant olarak yer almaktadır. Testere dişli bant ve lades bantlar benzer işleri gerçekleştirmektedir. Bu bantlar ek olarak daha büyük malzemelerin taşınmasında başarılıdır. Kaydırmaz bir yapıya sahiptir. 35 ve 45 derece açılarda tırmanma işlevi sağlar. Eğimli çalışma alanları için kullanımı uygundur.

Noktalı Bant
Written by ersozpnl

Noktalı Konveyör Bantlar

Noktalı Bantlar

Noktalı Bantlar Düz satıhlı bantlardan farklı olarak, bantın taşıyıcı yüzeyi küçük noktalar şeklinde dişlerden oluşur.

Dişler üretim safhasında üst kaplamayla birlikte vulkanize oldukları için kopma riski yoktur.

Sürtünme kuvvetini arttırarak banta tutucu bir özellik kazandırır.

Konveyör Bant Hizmeti

Uzun yıllar sektörde aralıksız devam eden firma hizmetlerini en iyi şekilde sürdürmeye devam etmektedir. Bant üzerine önemli işler yapılmış ve deneyimler kazanılmıştır. Firma olarak hedef müşteri ile ilişkilerin en samimi hale getirilmesidir. Sağlanan müşteri memnuniyeti sayesinde her zaman olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Firma olarak konveyör bant tipleri ve çeşitleri yenilikler doğrultusunda takip edilmektedir. Bu sayede en iyi hizmetin ulaştırılması adına önemli adımlar atılmış olmaktadır.

Kalite ışığında ilerleyen firma bunu kendisine bir harita olarak belirlemiştir. Firma en iyi ve doğru malzeme temini bulundurmaktadır. İşin uzmanı ekiplerce sorunsuz ve zamanında teslimat kuralları içerisinde hizmet verilmektedir. Bu konuda firma oldukça hassas ve titiz çalışmaktadır. Öncelik verilen önemli noktalar firmayı sektörde lider konuma taşımaktadır. Bu konumun korunması bilinci adına aynı kalite bozulmadan devam etmektedir.

Uygulanan konveyör bant tipleri uzun yıllar kullanılabilecek kalitededir. Deforme olması çok uzun yıllar istemektedir. Firma üretimden teslimata kadar her alanda sınırsız kalite uygulamaktadır. Sorumluluk bilinci bulunan firma sağlayacağı memnuniyet ile hedefine ulaşmaktadır. Sektör içerisinde her kesim tarafından adresi bilinen bir firma haline gelmiştir. Firma birçok sektöre ihtiyaçlarını karşılamaları adına hizmet vermektedir. Bunlar; taş ocakları, çimento fabrikaları ve madenler olarak yer almaktadır.

Firma ürün yelpazesinde sunduğu genişlik ile büyük kitlelere ulaşmaktadır. Servis ağının büyümesi ile de yeni müşteri kazanımları sağlanmaktadır. Konveyör satış, noktalı konveyör bant, bant sistemleri, konveyör bant tipleri ve yedek parça hizmetleri sunulmaktadır.

İşleyiş Ve Ürünler Hakkında

Firma kazandığı deneyimler sayesinde uygulanacak ürün hakkında ilk olarak planlama yapmaktadır. En verimli çalışacağı şekilde ürünler dizayn edilmektedir. Maksimum fayda amaçlanmaktadır. İşin uzmanı ekiplerce imalatı gerçekleştirilen ürünler müşteriler için sergilenmektedir. Satın alınan ürünlerin tamamı tarafımızca kurulmaktadır. Montaj işlemi ustalıkla tamamlanıp, teslimatı gerçekleştirilmektedir. Aşağıda firmaya ait ürün ve hizmetler belirtilmektedir.

 1. Aleve Dayanıklı Konveyör Bant
 2. Konveyör Elevatör Kayışları
 3. Bandobarlı Bant
 4. Çavuş Ve Lades Paletli Bantlar
 5. Noktalı Konveyör
 6. Aşınmaya Dayanıklı Konveyör Bant
 7. Testere Dişli Ve Panjurlu Bant
 8. Konveyör Bant Sıyırıcı Lastikler
 9. Yağa Dayanıklı Bant

Noktalı Konveyör Sistemi

Firma üretimi olan noktalı konveyör bant düz bantlardan farklı olarak yer almaktadır. Taşıyıcı yüzey üzerinde nokta şeklinde dişler yer alır. Bant üzerinde yer alan dişler kopma risklerine karşı korumalıdır. Sürtünme kuvvetinde artış yaratan noktalı konveyör bant yüzeyi tutan bir yapıya bürünmektedir.

Testere Dişli Pancurlu Bantlar
Written by ersozpnl

Testere Dişli ve Pancurlu Bantlar

Testere Dişli Konveyör Sistem

Firma uzun yıllar kazandığı deneyimler eşliğinde doğru hizmet sunmak amacındadır. Doğru ve kaliteli hizmet mutlu müşteri profilini oluşturacaktır. Sunulan tüm hizmetler ihtiyaç ve istekler doğrultusunda şekillenmektedir. Memnuniyet içerisinde bulunan müşteri bundan sonra oluşacak taleplerinde de aynı firma tercihi yapmaktadır. Firma testere dişli ve pancurlu konveyör bantları alanında kusursuz hizmet vermektedir. Verimin en iyi alınabileceği üretimler sağlanmaktadır. Tüm firma üretimi olan

testere dişli ve pancurlu bantları firma garantisi altında sunulmaktadır.

Uzman kadrosu ile hataya yer vermeyen bir çalışma uygulanmaktadır. Geniş servis ağı ile ürün teslimi, montajı ve bakımı hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bu durum zaman kaybını önler niteliktedir. Sunulan kolay ulaşılabilir yedek parça hizmeti ile testere dişli bant ara vermeden çalışmaya devam edecektir. Geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile sektörün tek adresi konumuna gelmiştir. Bu konum doğru hizmet ile daima korunmakta ve geliştirilmektedir. Tüm işlemlerde müşteri ile karşılıklı etkili iletişim halinde olunmaktadır.

Üretimi yapılan testere dişli ve pancurlu konveyör bantları tüm yenilikler takip edilerek gerçekleşmektedir. Teknoloji ışığında yürüyen sistem mükemmel bir yapıya sahiptir. Firma web sitesi üzerinden tüm ürünler hakkında bilgi paylaşımı yapmaktadır. Müşteri memnuniyeti sağlanması adına tüm hizmetler ince bir şekilde düşünülmüştür. Satın alınan ürünün teslimatı ilk fırsatta gerçekleşmektedir. İş alanlarınızda testere dişli ve pancurlu bantları hızlı bir ivme kazanılmasını sağlamaktadır.

Bant çeşitleri, fabrikalar, maden ocakları gibi iş sahalarında kullanılmaktadır. Aleve dayanıklı bantlar, testere dişli bant, aşınmaya dayanıklı bant ve bandobarlı bant ürünlere örnektir. Tüm ürün çeşitleri ile sizlerden gelen istekleri karşılamak adına beklenmektedir.

Hizmet İşleyişi Hakkında

Firma gelen talep ve isteklere karşı bir süreç planlaması oluşturmuştur. Birinci aşamada müşteri ihtiyacı olan konveyör bant belirlenmektedir. Sonrasında seçilen ürünün en iyi fayda sağlayacak şekilde düzenlenmesi yapılır. Bu aşamadan sonra ürün ustalık ile ortaya çıkarılmaktadır. Son aşamada iş sahasına gereken kurulum ve montaj sağlanır. Hizmetin kontrolü ile işlem son bulur. Bu sayede müşteri adına süreçler en iyi şekilde yürütülmüş olmaktadır.

Testere Dişli Sistem

Yüzeyinde üçgen dişler bulunduran sistem testere dişli ve pancurlu konveyör bantları olarak yer almaktadır. Yüzeyi düz olan konveyör bantlar ve testere dişli bant bu alanda birbirinden ayrılmaktadır. Yüzey üzerinde yer alan dişler kopmayacak bir yapıdadır. Artan sürtünme kuvveti ile testere dişli ve pancurlu bantları tutan bir özelliğe bürünür. Bu sayede taşınan malzeme güvenle yerine ulaşır.

Testere Dişli ve Pancurlu Bantlar düz satıhlı bantlardan farklı olarak, bantın taşıyıcı yüzeyi küçük üçgen prizması şeklinde dişlerden oluşur. Bu dişler üretim safhasında üst kapaklamayla birlikte vulkanize oldukları için kopma riski yoktur. Sürtünme kuvvetini arttırarak banta tutucu bir özellik kazandıran bu tırtıllı yapı sayesinde 20-36 açılarında 3 M/S hıza kadar malzeme nakline olanak sağlar.

Düz yüzeyli bantlardan farklı olarak, bantın taşıyıcı yüzeyi küçük üçgen prizması şeklinde dişlerden oluşur. Bu dişler üretim safhasında üst kapaklamayla birlikte vulkanize oldukları için kopma riski yoktur. Bu bantlar bazı eğimli konveyörlerde özellikle paket tipi malzemelerin taşınmasında kaymayı önlemek için kullanılmaktadır.

Sürtünme kuvvetini arttırarak banta tutucu bir özellik kazandıran bu tırtıllı yapı sayesinde 20-36 açılarında 3 M/S hıza kadar malzeme nakline olanak sağlar.

Sıyırıcı Bant Lastikleri
Written by ersozpnl

Konveyör Bant Sıyırıcı Lastikler

Sıyırıcı lastikler, konveyör bant üzerinde taşınan malzemelerin dökülmesini engelleme ve malzemelerin üretim hattı üzerinde kalmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Konveyör hattının kenarlarını kapatmak amacıyla özel olarak tasarlanmış kauçuk bir malzemedir. İzole Halı (Di-elekterik Levha) Bu tip levhaların temel niteliği elektrik geçirmeme özelliğidir. Ana üretim 15.000 ve 30.000 volt olmasına rağmen isteğe göre daha büyük voltajlara dayanıklı olarak üretilmektedir.

Elektrik santrallerinde, trafo merkezlerinde, fabrikaların elektrikle ilgili bölümlerinde ve bazı çalışma tezgahlarında kullanılmaktadır.

Kumlama Lastiği Kauçuk oranının yüksekliği nedeni ile aşınmaya ve sürtünmeye en dayanıklı üründür. Tekstil taşlama makinaları, kumlama makina ve aparatlarında ve mermer işleme makinalarında en güvenilir üründür.

Konveyör Bant Sıyırıcı Sistem

Firma kusursuz hizmetin sağlanması adına tüm çalışmaları sağlamaktadır. Kusursuz hizmetin mükemmel işleyiş ile olacağını düşünmektedir. Yıllar boyu edinilen tecrübe ve uzman ekipler ile tam memnuniyet üreten bir firmadır. Tüm çalışmalarına son teknoloji en iyi şekilde uyarlanmaktadır. Müşteri istek ve ihtiyaçları doğrultusunda en iyi konveyör bant sıyırıcı lastikleri üretimini gerçekleştirmektedir. Ürün konveyör bant sıyırıcı yan silgi lastiği ve konveyör bant darbe dönüş rulo lastikleri içermektedir.

Firma sağlanacak tüm çalışmalarda müşteri ile etkili iletişim halinde olmayı tercih etmektedir. Faydanın yüksek olması firmaya olumlu geri dönüş sağlamaktadır. Sektörde sağladığı lider konum tamamen uygulama ve memnuniyet odaklıdır. Mutlu müşteri yeni portföy kazanımları olarak yansımaktadır. Konveyör bant ihtiyacı olan tüm müşteriler için doğru ve tek adres noktasına ulaşmıştır. Bu noktanın korunması için her geçen gün üstüne koyarak çalışmalar devam etmektedir. Uzman ekiplere güçlü bir yönetin anlayışı ile destek verilmektedir.

Fabrika ve taş ocakları konveyör bant sıyırıcı lastikleri talebinde bulunan iş alanlarıdır. Bantlara ait konveyör bant darbe dönüş rulo lastikleri kusursuz olarak işlenmiştir. Her parçada olduğu gibi konveyör bant sıyırıcı yan silgi lastiği de ayrı bir görev üstlenmektedir. Tüm üretimler kalite ışığında gerçekleştirilmektedir. Sağlanacak memnuniyet zamanında teslimat ve kusursuz kurulum ile devam etmektedir. Teslimat süresi firma açısından ayrı bir titizlik içerisinde uygulanmaktadır. Üretimi yapılan konveyör bant sıyırıcı yan silgi lastiği eskimeyen yapıdadır.

Firma konveyör bant darbe dönüş rulo lastikleri üretiminde olduğu gibi tüm yedek parça imalatı bulunmaktadır. Kolay ulaşılma özelliği ise firma tarafında sunulan ayrı bir özelliktir.

Diğer Hizmetler

 1. Aşınmaya Karşı Dayanıklı Konveyör Bant
 2. Aleve Karşı Dayanıklı Konveyör Bant
 3. Testere Dişli Konveyör Bant
 4. Bandobarlı Konveyör Bant Sistemi
 5. Konveyör Elavetör Kayış Sistemi
 6. Konveyör Bant Şase Hizmeti
 7. Yağa Karşı Dayanıklı Konveyör Bant
 8. Konveyör Bant Rulo Hizmeti
 9. Noktalı Konveyör Bant Hizmeti
 10. Konveyör Tambur Hizmeti

Konveyör Bant Sıyırıcı Sistem

Bantlar yüzeyde taşınan malzeme ve eşyaların dökülmesini önlemek amacıyla kullanılır. Bu sayede gereken malzeme ve gereçler üretim alanında kalacaktır. Bant üzerinde kenarların kapatılmasında konveyör bant sıyırıcı lastikleri görev almaktadır. Kauçuk bir yapıdan oluşur. Bu bant elektrik geçirmeme özelliğine sahiptir. Büyük elektrik akımların güvenle çalışma ortamı yaratan bir konveyör banttır. Elektrik santrali, trafolar ve elektrik odaları kullanım alanları olarak yer almaktadır. Sürtünme karşısında son derece dayanıklıdır.

Yağa Dayanıklı Bantlar
Written by ersozpnl

Yağa Dayanıklı Konveyör Bantlar

Yağa Dayanıklı Konveyör Bantlar

Kauçuk esasına göre üretilen yağa dayanıklı konveyör bantları yağa dayanıklı olarak üretilmektedir. Yağa dayanıklı bantlar aynı zamanda grese de dayanıklı yapıdadır. Yağa dayanıklı konveyör bantları çalışma sıcaklığı en fazla 95 derecedir. Yağa dayanıklı bantlar ve gresin yanı sıra asit,aromatik hidrokarbonlara da dayanıklıdır. Eğer taşınacak ürün yağ içeriyorsa kesinlikle yağa dayanıklı bantların kullanımı tercih edilmelidir. Aksi taktirde hem ürünler hem de bu bantlar zarar görebilmektedir.

Yağa Dayanıklı Konveyör Bantları Kullanırken Yapılması Gerekenler Nelerdir?

1- Taşınacak malzeme yağ içeriyorsa burada yağa dayanıklı bant kullanılması gerekmektedir.

2- Yağa dayanıklı bantlar kullanarak bandın ömrünü uzatmak mümkündür.

3- Yağ gören bir kısımda diğer kauçuk sınıfı malzemeyi kullanırsak bandın ömrünü yine kısaltmış oluruz. Bu nedenle kullanım alanı dışında kullanmamak faydalı olacaktır.

Yağa Dayanıklı Konveyör Bantların Kullanıldığı Alanlar Nerelerdir?

1- Gübre fabrikaları. Gübreler bu bantlar vasıtası ile taşınmaktadır.

2- Kimyevi madde üretim fabrikaları.

3- Ağaç ürünleri üretim tesislerinde.

4- Geri dönüşüm tesisleri.

5- Cam fabrikaları. Örneğin yağ emdirilmiş cam artıklar.

6- Zeytin Yağı işletmelerinde.

7- Asfalt Hazırlama Tesislerinde.

8- Arıtma fabrikalarında.

9- Çöp tesislerinde kullanılır.

Bu alanlarda yağa dayanıklı konveyör bantları sıkça görmek mümkündür. Çünkü bu bantlar Elektrostatik olarak geçirgendir. Tam olarak bu alanlarda kullanılsın diye tasarlanmış ürünlerdir. Yağa dayanıklı konveyör bantlar kullanım kolaylığı sağlarlar.

Yağa Dayanıklı Konveyör Bantların Kaplama Özellikleri Nelerdir?

1- Nitril esaslı sentetik kauçuktan imal edilmiştir.

2- Çalışma sıcaklığı maksimum 125 derece olarak ayarlanmıştır.

3- Yağ ve gresli ortamlarda çalışabilir. Bu ortamlar için özel olarak tasarlanmıştır.

4- Asitlere dayanıklıdır.

5- Farklı ebat ve ölçülerde çeşitleri bulunmaktadır.

6- Yağa dayanıklı konveyör bantlar yapısı gereği güçlü ve sağlam ürünlerdir.

Yağa Dayanıklı Bantlar Hakkında Bilgi

Yağlı özellikte bant ürünler veya hidrocarbona doymuş ürünleri sıralama yapacak olursak;

1- Sebzeler

2- Hayvan yemleri

3- Mineral yağlar

4- Solventler

5- Seyreltik asitler gibi ürünler yağa dayanıklı bantlarda taşınabilecek ürün grupları arasındadır.

Bu ürünler -15 derece veya +100 derece sıcaklık aralığında taşımak için tasarlanmışlardır. Yağa dayanıklı bantlar kauçuk ara birimle birbirine bağlayan polyester birkaç dokuma kat oluşturur. Yağa dayanıklı bantlar seri olarak 5 farklı kaplama seçeneği bulunan ürünlerdir. Yağa dayanıklı bantlar diğer bant seçeneklerine göre doğru kullanıldığında çok daha uzun ömürlüdür. Ancak yağ gören kısımda diğer kauçuk sınıfı malzemeyi kullanırsak bandın ömrünü bir o kadar kısaltırız.

Yağa Dayanıklı Bantlar Nitril Kauçuk esaslı üretilir. Yağa ve grese dayanıklıdır. Bu tür ortamda çalışan konveyör bantlarda kullanılır. O tipi (YAĞA DAYANIKLI) bantların çalışma sıcaklığı en çok 95 °C dir.

Yağ ve gresin yanısıra asit,aromatik hidrokarbonlara da dayanıklıdır.

 

Nerelerde Kullanılır?


Gübre fabrikaları
Kimyevi madde üretim fabrikaları
Ağaç ürünleri üretim tesislerinde.
Geri dönüşüm tesisleri.

Konveyör Bant Ruloları
Written by ersozpnl

Konveyör Bant Ruloları

Konveyör Bant Rulo  en iyi standartlarda kaliteden ödün vermeden üretim en yüksek seviyede yapılmaktadır. Konveyör Bant Rulo Çeşitlerimiz;Taşıyıcı Rulo,Yön Rulosu,Diskli Dönüş Rulosu,Dönüş Rulosu, Darbe Rulosudur.

Konveyör bant ruloları ise taşıma işinin bant sistemi ile bir yerden bir yere iletilmesini sağlayan mekanizmadır.

Konveyör Bant Ne İşe Yarar?

Konveyör, her hangi bir malzemenin bir uçtan diğer uca aktarılmasını sağlayan devamlı aktarma mekanizmasıdır. Konveyör bant taşıma ve aktarma konusunda insan gücünü en aza indirgeyen mekanizmadır.

Konveyör Batlar Nasıl Çalışır?

Konveyörlerin hareketi motor gücü, insan gücü ve yer çekimi kuvveti ile sağlanabilmektedir.

Konveyör Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Konveyörler günümüzde her sektörde kullanılmaya başlanmıştır. Sektöre uygun olarak imal edilmektedir. Konveyörler kendi içerisinde birçok gruba ayrılır.

Konveyör Hangi Malzemeden Üretilir?

Konveyörlerin sektörlere göre imal edilme malzemesi değişmekte olup genellikle ana şasesi Alüminyum konveyör profilleri veya ağır malzemelerde çelik olarak imal edilebilmektedir.

Ersöz Konveyör Nerededir?

konveyör bant ruloları denildiğinde akla gelen firmalardan biridir. Firmamız ankarada organize sanayi bölgesinde bulunmaktadır.

Ersöz Konveyör Ürünleri Nelerdir?

Ersöz konveyör birçok konveyör bant ruloları üretmektedir;

-Aleve Dayanıklı Konveyör Bant

-Konveyör Elevatör Kayışları

-Bandobarlı Bant

-Çavuş ve Lades Paletli Bantlar

-Noktalı Konveyör Bant

-Aşınmaya Dayanıklı Konveyör Bant

-Testere Dişli ve Pancurlu Konveyör Bantlar

-Konveyör Bant Sıyırıcı Lastikler

-Yağa Dayanıklı Konveyör Bant

-Konveyör Bant Ruloları

-Konveyör Bant Şasesi

-Konveyör Tambur

-Pvc Bantlı Konveyör

-Modüler Bantlı Konveyör

-Zincirli Konveyör

-Avare Rulolu Konveyör:

Ersöz konveyör hangi hizmetleri vermektedir?

Ersöz konveyör denilince konveyör rulosu ankara olarakta bilinen firmamız bant sisteminin yanı sıra yedek parça, şase imalatı, atölye ek iş, bant yerinde ekleme hizmetinide sizlere vermektedir.

Ersöz konveyör bant fiyatları nasıl belirlenir?

Ersöz firması konveyör rulosu fiyatları ürünün yapıldığı malzemeye göre ve boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Ateşe dayaklı konveyör sistemi ile pvc bantlı konveyör sistemi arasında fiyat değişikliği ana malzemeye ve işçiliğe göre değişir. Konveyör rulosu fiyatları malzemesi temin edilip yapıldıktan sonra işçilik ve kdv gibi tutarlarında eklenmesiyle müşterilerimize sunulur. Ankarada konveyör rulosu fiyatları olarak en uygun ve en iyi üretimi yapan firmalardan biridir.

Neden ersöz konveyör tercih etmeliyiz?

Ersöz konveyör siz müşterilerin isteklerine göre ürünü temin ediyor uzman ekipler sayesinde planlıyor, en iyi şekilde çalışabilmesi için dizayn ediyor, plana göre imal ediyor ve montaj aşamasına geçiliyor.

Ersöz konveyör neden çok tercih ediliyor?

Ersöz konveyör firması konveyör rulosu ankara  denilince akla ilk gelen isim olmaktadır. Bunun sebebi ise işini en iyi şekilde güvenli ve sağlam yapmasının yanı sıra güvence de vermesidir. Konveyör rulosu ankara sadece il içerisinden değil türkiye genelinden de sipariş almaktadır.

whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)