Aleve Dayanıklı Konveyör Bant
Written by ersozpnl

Aleve Dayanıklı Konveyör Bantlar

Aleve Dayanıklı Bantlar

Madencilik endüstrisinde kullanılan bantlar, Chloroprene esaslı kauçuktan üretilir. Yanmaya karşı direnç gösterme özelliğine sahiptirler.

Çalışma sıcaklığı 100 Derece’ye kadar çıkabilir. Genelde yeraltı madenciliğinde kullanılmaktadır. Çalışma ortamının yanıcılığı ve gerekli emniyet seviyesi nedeniyle çok dikkatli seçilmelidir. Uygulamaya özel doğru ürünün kullanılması kritik önem taşır.

Kullanım Alanları:


• Termik Santraller
• Kömür Madenleri

Kaplama özellikleri:


• Chloroprene esaslı sentetik kauçuktun imal edilmektedir.
• Çalışma sıcaklığı maksimum 100 °C dir.
• Yanmaya dayanıklıdır.
• Yer altı maden ocaklarında ve termik santrallerde kullanılır.

Isıya Dayanıklı Konveyör Bant

Bantlar kaplama özelliklerine göre farklı dayanıklılığa sahip olurlar. Özellikle yüksek ısının kullanıldığı alanlarda örneğin maden ocakları, kömür çıkarılan alanlar vb. gibi yerlerde yüksek ısıya dayanıklı bant, demir çelik fabrikaları gibi yerlerde aleve dayanıklı konveyör bant, enerji santrelleri şeker fabrikaları, limanlar, karayolları gibi çalışma alanlarında aşınmaya dayanıklı, cam fabrikalarında ve gübre fabrikalarında yağa dayanıklı bant türleri kullanılması büyük önem arzetmektedir. Kullanım alanına gör doğru bant seçimi önemlidir. Bu banlar sayesinde kömür, bor, gümüş, taş, cam elyafı, deterjan, gübre, çamur, kil, demir cevheri atığı, kum, çakıl, pişirilmiş toprak, şeker pancarıkuvars, çimento gibi malzemeler taşınabilmektedir.

Gaz, gübre, veya diğer yanıcı maddelerin bulunduğu ortamda bu bantlar statik elektrik yükleri oluşturmayacak niteliktedir. Ürün darbelere dayanıklı olup az nem çekme özelliğine sahip olmalıdır. Bu bantların üretim amacı da tamamen zort şartlarda kolaylık sağlaması, iş yükünü hafifletmesi ve taşıma kolaylığı sağlaması üzerinedir. Kullanım esnasında emniyet gerektirdiği için kullanım alanına göre dikkatli seçilmelidir.

ALEVE DAYANIKLI KONVEYÖR BANT

Aleve dayanıklı konveyör bant chloroprene esaslı kauçuk malzemeden üretilmektedir. Yüksek sıcaklığın olduğu basık alanlarda kullanılması için en fazla 100 derece çalışma sıcaklığına kadar kullanılabilir. Bu bantların aşınmaya ve yanmaya karşı bir dayanıklılığı olduğu için özellikle demir çelik sanayide, kimya ve gübre tesislerinde, kağıt ve kağıt hamuru fabrikalarında, geri dönüşüm fabrikalarında ve termik santrallerde yaygın olarak tercih edilen bir üründür. Elektrostatik geçirgenliği bulunur. Bu ürünlerin kendine has birleştirilme teknikleri vardır. Bu tekniklerle ilgili bilgiyi en doğru şekilde ürünü temin ettiğiniz firmadan alabilirsiniz.

YÜKSEK ISIYA DAYANIKLI BANT

Ürün maksimum 200°C’ye kadar sıcak malzeme taşınmasında kullanılabilir. Ayrıca asite, suya, oksijene ve ozona dayanıklıdır. Tuğla fabrikaları, demir çelik fabrikaları, kireç fabrikaları, gübre fabrikalarında, dökümhaneler, çimento fabrikalarında ve kireç ocaklarında yüksek ısıya dayanıklı bant tercih edilir. Fiyatlandırma açısından ürünün özellikleri baz alınarak tüm firmalar alıcıya kullanım alanlarına göre farklı fiyatlar sunmaktadır. Ayrıca firmalardan kullanım tekniklerini ayrıntılı bir şekilde öğrenmek mümkündür.

KONVEYÖR BANT FİRMALARI

Firmalar fiyat açısından bilgi verdiği gibi ürün alındıktan sonrada teknik açıdan destek vermektedir. Firmaların bakım, onarım hizmetleri de bulunmaktadır. Başvuruları firmalara ilettiğiniz takdirde gerekli açıklamalarda bulunup size özel bir fiyat teklifinde bulunacaktırlar. Farklı firmalardan birkaç teklif aldıktan sonra size en uygun konveyör bandı kullanım alanına göre tercih edebilirsiniz. Firmalar kullanım, ürün özellikleri ve bakım, onarım aşamasında yardımcı olmaktadır.

whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)