Sıyırıcı Bant Lastikleri
Written by ersozpnl

Konveyör Bant Sıyırıcı Lastikler

Sıyırıcı lastikler, konveyör bant üzerinde taşınan malzemelerin dökülmesini engelleme ve malzemelerin üretim hattı üzerinde kalmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Konveyör hattının kenarlarını kapatmak amacıyla özel olarak tasarlanmış kauçuk bir malzemedir. İzole Halı (Di-elekterik Levha) Bu tip levhaların temel niteliği elektrik geçirmeme özelliğidir. Ana üretim 15.000 ve 30.000 volt olmasına rağmen isteğe göre daha büyük voltajlara dayanıklı olarak üretilmektedir.

Elektrik santrallerinde, trafo merkezlerinde, fabrikaların elektrikle ilgili bölümlerinde ve bazı çalışma tezgahlarında kullanılmaktadır.

Kumlama Lastiği Kauçuk oranının yüksekliği nedeni ile aşınmaya ve sürtünmeye en dayanıklı üründür. Tekstil taşlama makinaları, kumlama makina ve aparatlarında ve mermer işleme makinalarında en güvenilir üründür.

Konveyör Bant Sıyırıcı Sistem

Firma kusursuz hizmetin sağlanması adına tüm çalışmaları sağlamaktadır. Kusursuz hizmetin mükemmel işleyiş ile olacağını düşünmektedir. Yıllar boyu edinilen tecrübe ve uzman ekipler ile tam memnuniyet üreten bir firmadır. Tüm çalışmalarına son teknoloji en iyi şekilde uyarlanmaktadır. Müşteri istek ve ihtiyaçları doğrultusunda en iyi konveyör bant sıyırıcı lastikleri üretimini gerçekleştirmektedir. Ürün konveyör bant sıyırıcı yan silgi lastiği ve konveyör bant darbe dönüş rulo lastikleri içermektedir.

Firma sağlanacak tüm çalışmalarda müşteri ile etkili iletişim halinde olmayı tercih etmektedir. Faydanın yüksek olması firmaya olumlu geri dönüş sağlamaktadır. Sektörde sağladığı lider konum tamamen uygulama ve memnuniyet odaklıdır. Mutlu müşteri yeni portföy kazanımları olarak yansımaktadır. Konveyör bant ihtiyacı olan tüm müşteriler için doğru ve tek adres noktasına ulaşmıştır. Bu noktanın korunması için her geçen gün üstüne koyarak çalışmalar devam etmektedir. Uzman ekiplere güçlü bir yönetin anlayışı ile destek verilmektedir.

Fabrika ve taş ocakları konveyör bant sıyırıcı lastikleri talebinde bulunan iş alanlarıdır. Bantlara ait konveyör bant darbe dönüş rulo lastikleri kusursuz olarak işlenmiştir. Her parçada olduğu gibi konveyör bant sıyırıcı yan silgi lastiği de ayrı bir görev üstlenmektedir. Tüm üretimler kalite ışığında gerçekleştirilmektedir. Sağlanacak memnuniyet zamanında teslimat ve kusursuz kurulum ile devam etmektedir. Teslimat süresi firma açısından ayrı bir titizlik içerisinde uygulanmaktadır. Üretimi yapılan konveyör bant sıyırıcı yan silgi lastiği eskimeyen yapıdadır.

Firma konveyör bant darbe dönüş rulo lastikleri üretiminde olduğu gibi tüm yedek parça imalatı bulunmaktadır. Kolay ulaşılma özelliği ise firma tarafında sunulan ayrı bir özelliktir.

Diğer Hizmetler

  1. Aşınmaya Karşı Dayanıklı Konveyör Bant
  2. Aleve Karşı Dayanıklı Konveyör Bant
  3. Testere Dişli Konveyör Bant
  4. Bandobarlı Konveyör Bant Sistemi
  5. Konveyör Elavetör Kayış Sistemi
  6. Konveyör Bant Şase Hizmeti
  7. Yağa Karşı Dayanıklı Konveyör Bant
  8. Konveyör Bant Rulo Hizmeti
  9. Noktalı Konveyör Bant Hizmeti
  10. Konveyör Tambur Hizmeti

Konveyör Bant Sıyırıcı Sistem

Bantlar yüzeyde taşınan malzeme ve eşyaların dökülmesini önlemek amacıyla kullanılır. Bu sayede gereken malzeme ve gereçler üretim alanında kalacaktır. Bant üzerinde kenarların kapatılmasında konveyör bant sıyırıcı lastikleri görev almaktadır. Kauçuk bir yapıdan oluşur. Bu bant elektrik geçirmeme özelliğine sahiptir. Büyük elektrik akımların güvenle çalışma ortamı yaratan bir konveyör banttır. Elektrik santrali, trafolar ve elektrik odaları kullanım alanları olarak yer almaktadır. Sürtünme karşısında son derece dayanıklıdır.

Written by ersozpnl

Konveyör Bant Şasesi

Konveyör Bant Nedir?

Konveyör bant uzun mesafede sürekli olarak taşıması gereken malzemelerin, taşıma işlemi için kullanılmaktadır. Konveyör çeşitleri bulunmaktadır. Bantlı konveyör, rulolu konveyör, pvc bantlı konveyör ve zincirli konveyör olmak üzere 5 çeşittir. Hepsinin ortak özelliği malzemelerin sürekli olarak taşımasını sağlamaktır. Ayrıca konveyör ile en az insan gücü kullanılarak taşıma işlemi gerçekleştirilir.

Konveyör Bant Nedir?

Özellikle katı ürünleri yatay veya eğimli olarak taşınması için konveyör bant kullanılmaktadır. Bu bantlar yardımıyla Kuru ve katı maddeler taşınabileceği gibi ıslak maddelerde taşınabilir. Ayrıca un, kum, kömür ve taş gibi taneli ürünlerde taşınabilmektedir. Eğimli olarak malzemenin taşınabilmesi için 20 dereceyi geçmemesi gerekmektedir. Özel durumlarda geliştirilmiş sentetik bantlardan malzemelerin sıcaklığı 170 dereceye kadar çıkabilmektedir. Konveyör bant şasesinin bazı özelliklere sahip olması istenmektedir.

Yüksek mukavemet ve dayanıklılık konveyör bant şasesi için aranan temel özelliklerdir.

Konveyör bant şasesi taşıdığı malzemelerden nem çekmemeli ya da az nem çekmelidir.

Düşük özgül ağırlığı sahip olması ve üretildiği maddenin az esnek olması istenmektedir.

Sıcak, soğuk ve yağmur gibi iklim koşullarına ve çevresel faktörlere karşı dayanıklı olmalıdır.

Konveyör Bantın Yapısının Özellikleri Nelerdir?

Konveyör bant 3 kısmından oluşmaktadır. Konveyör bant şase üst yüz, alt yüz ve kaskas olarak 3 kısımın birleşmesiyle meydana gelir. Üst yüz, taşıyıcı kısım olarak da bilinmektedir. Darbelere karşı dayanıklı ve kalın bir yapıdan oluşmaktadır. Kaskas kısmında yer alan lastiği oluşabilecek hasarlara karşı korur. Kaskas yani konveyör bant şasenin orta kısmından malzemenin iletilmesini sağlayan lastik bulunmaktadır. Bu kısım sayesinde konveyör bant su geçirmez hale gelmektedir. Konveyör bant şasenin alt kısmında da lastik bulunmaktadır bu lastik sayesinde makaralar üzerinde yer alan yükün hafiflemesi sağlanır.

Konveyör Rulo Şase Nedir?

Bantlı konveyörlerin üzerinde bulunan bandın konveyör üzerinde sabit kalması gerekmektedir. Bandın konveyör üzerinde sabit kalmaması hem banda hem de üzerindeki malzemeye zarar vermektedir. Düz bantlı konveyörler de bant konveyör üzerinden sıkıntısız bir şekilde sabit kalabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için rulo şasesi kullanılır. Rulo şasesi sayesinde eğimli alanlarda dahil bant sabit tutulabilir. Rulo şasesinin kullanılması gereken bazı durumlar vardır.

​​​​​Eğim açısının artması

Konveyör bant makaraları arasındaki mesafenin fazla olması

Konveyör bant hızının yüksek olması

Konveyör bandın açık alanda çalışması ve oluşabilecek rüzgar etkisi

Malzemenin makaralara ve tamburlara yapışması

Malzemenin fazla yüklenmesi veya yığılması

Malzemenin taşınacağı mesafenin merkeze uzak olması

Bandın rijit olması ve orta makaraya oturamaması

Bant kayışının oturmamış olması

whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)